כבר שני עשורים שהפרקטים חדרו לכל בית בארץ, והם כאן לא בשביל ללכת. הם אומצו ע"י בעלי בתים במשטח האולטימטיבי של הרצפה שלהם, הם הפכו לחומר המועדף על בעלי משרדים כרצפת המשרדים שלהם. הם מונחים בלובי של בתי מלון, בקניונים ובאין ספור חנויות. יש להם גוון טבעי, יש להם לוק מרשים, הם נקיים והם עושים רושם טוב. הפרקטים ניצחו ובגדול!

במשך הרבה שנים ראינו אותם בסרטים, ראינו אותם בחלומות שלנו. בית קטן חמוד, חורף בחוץ, המשפחה יושבת על פרקט ליד האח. יופי של גלויה של משפחה מאושרת. עכשיו גם אנחנו יכולים להצטלם ככה. בהמון בתים יש פרקטים גם אח, והנה לגם גלויה מישראל שנראית כמו אירופה....

 

על איזה פרקט תלכו?

כמו בכל תחום של זול ויקר, גם בעולם הפרקטים יש פרקטים מסוגים שונים, בהרכב חומרים שונה. החל מחומר דמוי עץ וכלה בעץ גושני מלא, עבה ודי יקר יש לומר בהתאם לאיכות.

אז בואו נעשה לכם סדר בפרקטים כדי שאם בדיוק חשבתם לרכוש, תדעו על מה הכי נכון לכם ללכת.

פרקט למינציה - בעובי של בין 5-7 מ"מ ועד ל-12 מ"מ. עשוי מחומר סינתטי מה שאומר שהוא קל מאוד לתחזוקה ולניקוי. יש אותו בכל מיני גווני אדמה, חומים וקרמים וכאשר הוא באיכות גובהה הסימן שלו הוא AC.

במשפחת הפרקטים מלמינציה יש מתחזים עם מרקם מחוספס שעושה את עצמו עץ טבעי..

פרקט מפולימר - פולימר זהו סוג של סינתטיות בהרכב מעבדה, ויש את זה גם בפרקטים וזה נראה ומתנהג כמו עץ, אבל הוא מתחזה מצוין.

פרקט רב-שכבתי מעץ- זהו החומר שאנחנו קוראים לו  סנדוויץ. בחלקו העליון יעשה שימוש מסוג עץ אציל כמו אלון, מייפל, דובדבן ועוד, ויהיו לו עוד שכבות עמוקות פחות אצילות.

פרקט גושני עץ מלא- פרקט מרשים, עבה ושמן בעובי של בין 14-22 מ"מ. יש לו מראה כפרי מגושם והוא איכותי ומבוקש מאוד.

פרקט פורניר- כמו כל פורניר הוא עשוי משלושה שכבות, עץ אורן שתי שכבות ושכבה אחת מעץ אחר. יש לו שכבה תחתונה מייצבת שעשויה בדרך כלל מסוג של קרטון.

סוגי התקנות

ישנם כמה סוגי התקנות שמותאמים לכל חלל בו רוצים להניח פרקט ומהווים את הפתרון המושלם לרצפה. יש פרקט שאפשר להניח, להדביק או להצמיד בעזרת מסמרים. בדרך כלל ההחלטה ביזה שיטה להתקין את הפרקט תלויה בבעיות שיש בחדר עצמו, כאשר הבחירה בשיטה המסוימת אמורה לתת את הביטחון והפיתרון הכי טוב לפרקט לחדר הזה יציב ולאורך זמן.

מחירי הפרקטים

עפ"י זאפ מחירים, המחיר הכי זול לפרקט הוא 129 ₪ למ"ר של פרקט ויטו מאוסטריה ועד למחיר של 445 ₪ למ"ר של פרקט קורות במבוק. סוגי הפרקטים המוצעים הם: אלון אירופאי טבעי, אלון תלת-שכבתי, אלון מעושן, פרקט פלאצו עץ מלא, במבוק קורות, קורות רחבות, קורות במראה עתיק ועוד.

שיא האופנה בפרקטים היום היא פרקטים במראה עתיק,מיושן ואת זה משיגים בתהליך עיבוד של עישון המעניק לפרקטים צבע לא אחיד, נראה אפילו דהוי וזה לגמרי בכוונה.

אבל הבחירה במתקין פרקטים לא קשורה רק לאיכות הפרקט ולמחיר שלו, אלא גם למקצועיות של המתקין וזה מה עושה לפעמים את ההבדל במחיר. כמו כל דבר איש מקצוע בתחום הפרקטים יבטיח לכם פרקט שמונח ביציבות לאורך זמן, לא יתנדנד, לא ישקע ולא יצוף פתאום. הכי חשוב זה לבחור בחברה שיש לה שורה של לקוחות מרוצים ורצוי גם המלצות.