מגוון הפיצריות הקיימות בשוהם

מאז שהישראלים גילו את הפיצה הם לא עזבו אותה

אנו הישראלים אוהבים לאכול פיצה וממש לא אכפת לנו לאכול אותה מסביב לשעון- לפתוח את הבוקר עם משולש פיצה, להזמין משלוחי פיצה בעבודה ולחזור הביתה אל המגש פיצה משפחתי או להמשיך את מסיבת יום הולדת ולאכול כמה משולשים נוספים.

הזמינות של הפיצריות, המהירות של השליחים אשר מגיעים אל יעדם תוך זמן קצר ושומרים על הפיצה חמה, מבחר הפיצות הקיימות, מגוון התוספות, ההנאה של האכילה החברתית ועצם העובדה שזה פשוט נוח הפכו את הפיצה לעסק מצליח ביותר.

הוכח- הפיצה ממכרת

קשה למצוא אנשים שלא אוהבים פיצה ומחקר שבדק את הנושא גילה כי ההתמכרות נובעת מהשימוש בגבינה ואם נדייק עוד יותר- מקור ההתמכרות הוא חלבון הקאזין שנמצא בעיקר בגבינות- כך שאם חשבתם שאתם נמשכים למגש הפיצה הריחני רק בגלל הבצק- הרי שלפי המחקר אתם טועים.

אז מה יש בחלבון הקאזין ומדוע הוא גורם להתמכרות הקשה? התשובה לכך היא שבמהלך העיכול משתחרר מחלבון הקאזין חומר ששמו קאזומורפין והקאזומורפין מעורר את הקולטנים של הדופמין שיוצרים את התחושה הנפלאה (ממש כמו סמים)- אז אם אחד מחבריכם אומר שהוא "מכור לפיצה" אפשר בהחלט להאמין לו.

מתכננים לטייל בשוהם וחוששים שלא תמצאו פיצה? אל דאגה!

אם אתם מתכננים לבקר בשוהם- לטייל בפארק הרגוע אשר מכיל כלניות, רקפות, אתרי עתיקות, עצי שקד, עצי תאנה, עצי אלון ועוד, לקחת את הילדים לבוקר תנועה משותף, לקחת את הילדים לצפות בהצגות במרכז א.ת.ג.ר, לבקר חברים או קרובי משפחה שגרים בשוהם, לצפות במופע במרכז לאומנויות הבמה בשוהם וכו' ואתם חוששים שלא תצליחו להסתדר ללא פיצה איכותית וודאי תשמחו לשמוע שבשוהם לא תהיה לכם בעיה למצוא את מבוקשכם. בשוהם תוכלו למצוא מגוון פיצריות, ביניהן- פיצה רומא, פיצה האט, וכמובן- פיצה פצץ שוהם. בפיצה פצץ שוהם למשל, תוכלו לשבת גם עם חברים וקרובי משפחה שלא יכולים לאכול גלוטן (חולי צליאק).

אין ספק כי הבצקים האיכותיים מהם עשויות הפיצות, הרטבים העשירים, התוספות המגוונות שתוכלו לקבל- כמו למשל- טוסטים, פסטות, לחם שום, סלטים וכו', האפשרות לבצע משלוחים וההקפדה על השירות והיחס הנעים יגרמו לחוויית האכילה והשהות בשוהם להיות מהנים ביותר.

קצת על פיצה ובריאות

למרות שהפיצה נחשבת בעיני רבים לעוד מאכל מסדרת הג'אנק פוד זה לא בדיוק נכון- אין ספק כי לא מדובר על ארוחת בריאות אך הפיצה אינה גרועה כפי שחושבים משום שהיא מכילה חלבונים, שומנים, כמות גדולה מאוד של סידן ופחמימות. כמו כן, מכילה הפיצה ליקופן- פיגמנט אדום שנמצא ברסק העגבניות, לליקופן יש יכולת למנוע מחלות.

 למרות היתרונות שיש בפיצה אין לשכוח שהיא מכילה הרבה מלח, מעט וויטמינים ומעט סיבים תזונתיים. ניתן להוסיף את הסיבים התזונתיים והוויטמינים באמצעות תוספת סלט ירקות, מה שכן, לא ניתן לפתור את עצם העובדה שמדובר על מאכל שמכיל הרבה קלוריות- ולכן רצוי לבחור בפיצרייה איכותית ולאכול במידה.

איך ניתן לשפר את הערך התזונתי של הפיצה?

אם אתם רוצים ליהנות מהפיצה אך לשמור על הבריאות מומלץ לבחור בפיצות שמכילות בצק דק ובתוספת פלפל אדום שמכיל הרבה ויטמין C- כך שגם לאחר החימום יישאר בפיצה ויטמין C. צירוף ויטמין C יסייע לספיגת הסידן ויעזור בהתמודדות עם השומן הרווי שיש בפיצה. כמו כן, ניתן לבחור בתוספת זיתים שמכילים שומנים חיוניים.